İletişim: Dernek@orfadder.org

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı

Adı Soyadı: Harun Akbaş
Doğum Tarihi: 15.10.1984
Doğum Yeri: Ordu / Fatsa
İletişim: Dernek@orfadder.org
15.10.1984 tarihi Ordu – Fatsa’da doğumlu Harun AKBAŞ. İlk öğretimini köy okulu İslamdağ Arıkoğlu Mahallesinde okudu. Ordu Fatsa’da Mehmet Akif Ersoy orta Okulunu ve Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi’ni Vakıflar öğrenci yurdunda yatılı kalarak tamamladı. Ve ardından Kocaeli Üniversitesi Karamürsel meslek Yüksek Okuluna girdi. Ortaköy Ziya Kalkavan Denizcilik meslek Lisesinde Imo Model 7.01 kursunu tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden Mezun oldu. 2001 yılında denizcilik sektöründe çalışmaya başladı. 2015 yılına kadar Denizcilik Sektöründe çeşitli görevlerde bulunan Uzak Yol Gemi Kaptanı Harun AKBAŞ aynı zamanda 2 çocuk babasıdır. Denizcilik firmalarında DPA – CSO ve Operation Sorumlusu olarak görev yaptı. Şuan Efe Chartering Firmasında Operasyon Müdürü olarak Görev yapmaktadır. Aynı zamanda İslamdağ Beldesi Derneğinin yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Ordu Fatsa Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Derneği ve Ordu Fatsa Denizcilik Mezunları Derneğinin kurucu başkanıdır.

Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

Adı Soyadı: Cem Soydan
Doğum Tarihi: 1980
Doğum Yeri: Ordu / Perembe
İletişim: Dernek@orfadder.org
1980 ordu Perşembe doğumlu evli ve bir çocuk babası ilk ve orta dönemini ordu’da okuduktan sonra 1997 yılında FATSA denizciliği bitirdikten sonra uzun yıllar armatörde çalışmış 2010 Yılında şehir hatları AŞ de gemici olarak halen görev yapmaktadır sivil toplum kuruluşlarında görevler alarak aktif bir kişiliğe sahiptir.

Yönetim Kurulu Saymanı

Adı Soyadı: Erdem Alakuş
Doğum Tarihi: 1986
Doğum Yeri: Ordu / Merkez
İletişim: Dernek@orfadder.org
1986 Ordu Merkez doğumlu Erdem Alakuş, Güzelordu İlkokulu ve Şehit Üsteğmen Doğan Gökbulut İlköğretim okulunda okuduktan sonra Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Güverte bölümünü kazanarak 2004 yılında ortaöğretimini tamamlamıştır. Ardından Kocaeli Üniversitesi Gemi İnşaatı Meslek Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerini tamamlamış olup 2015 yılına kadar ŞNR Holding gemilerinde çeşitli görevlerde bulunan Uzakyol Vardiya Zabiti Erdem Alakuş şuan Shell, Petrol Ofisi ve Petline ortaklığında bulunan Marmara Depoculuk Hizmetleri A.Ş. Marmara Terminalinde Port Operation Supervisor & Port Facilities Security Officer olarak çalışmaktadır. Ordu Fatsa Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Derneği, Ordu Fatsa Denizcilik Mezunları Derneği ve Batı Marmara Spor Kulübü derneği kurucu üyesi olup kuruluş tarihinden itibaren derneklerin Saymanlık görevlerini yürütmektedir.

Genel Sekreter

Adı Soyadı: Savaş Öztürk
Doğum Tarihi: 08.04.1989
Doğum Yeri: Ordu
İletişim: Dernek@orfadder.org
8 Nisan 1989 Ordu doğumlu olan Savas Öztürk ,İlk okul ve orta okul egitimini doğup büyüdüğü köyünde almış olup ,2003 yılında hayali olan ve çok istediği Fatsa Anadolu Denizcilik Meslek lisesi’nin Güverte Bölümünü kazanarak eğitimine devam etmiş ve 2007 yılında bu okulundan mezun olduktan sonra ,stajer olarak çıktıgı ilk uluslar arası sefer yapan Gemiyle sonsuz maviliklerle tanışmıtır. Sonrasında gerekli hizmetlerini tamamlamış ve bu meslek çercevesinde sırasıyla 3. Kaptanlık,2. Kaptanlık ve Gemi kaptanlıgı görevlerini icra etmiştir. 2017 yılında en son gemi kaptanı olarak çalıştıgı firmanın Kara işletme merkezine geçerek Dpa/Filo Müdürü görevini devralmış ve hali hazırda denizcilik sektörünün kara biriminde meslegini icra etmeye devam etmiştir.

Yönetim Kurulu Asıl Üye

Adı Soyadı: Erhan Arslan
Doğum Tarihi: 12.03.1979
Doğum Yeri: Perşembe
İletişim: Dernek@orfadder.org
12.03.1979 perşembe doğumlu. İlköğretim efirli ilkokulu orta öğretimi ordu fatih ortaokulundan mezun olduktan sonra fatsa denizcilik meslek lisesini kazanarak 1997 yılında mezun oldum. 1997 yılı sonun da denizcilik mesleğine başladım. 2008 yılına kadar çeşitli firmalarda çalıştım 2008 yılından itibaren İBB şehir hatları gemilerin de çalışmaktayım evli 1 çocuk babasıyım ordu fatsa denizcilik mezunları derneğinin kurucu üyelerindendir.

Yönetim Kurulu Yedek Üye

Adı Soyadı: Cihan Nacak
Doğum Tarihi: 12.06.1980
Doğum Yeri: Ordu
İletişim: Dernek@orfadder.org
12.06.1980 tarihinde Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğan Cihan NACAK İlkokulu Fatsa Necati Çetinkaya İlkokulu'nda tamamladıktan sonra Ortaokulu Fatsa Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'ndan mezun oldu.Ardından lise eğitimini Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Gemi Makineleri Bölümü'nde tamamladı.Sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi mezunu olan Cihan NACAK yaklaşık 3 yıl gemilerde Uzakyol Makine Zabiti olarak çalıştıktan sonra 2008-2013 yılları arasında Fatsa Atatürk Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi'nde ücretli öğretmen olarak çalıştı.2014 yılında da Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Gemi Makineleri İşletme Programı'na Öğretim Görevlisi olarak atandı.2017 yılında KaradenizTeknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Gemi Makine Mühendisliği Bölümü'nde Tezli Yükseklisans eğitimine başladı.22.11.2019 tahinde de Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulu'nda Müdür Yardımcısı görevine getirildi.Cihan NACAK halen Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulunda görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Yedek Üye

Adı Soyadı: Yakup Ekmekçi
Doğum Tarihi: 1984
Doğum Yeri: Kumru
İletişim: Dernek@orfadder.org
Yakup Ekmekci 1984 yilonda Ordu kumru konakli köyünde doğdu. İlk okulu konaklı ilkokulnda okudu. Ortaokulu ise kumru imam hatip lisesi orta okulunda okuyan yakup Ekmekci liseyi ise Fatsa Denizcilik Meslek lisesi nde yatili ögrenci olarak tamamladi. Üniversite hayatina Kocaeli üniversitesi Karamürsel MYO Güverte bölümüne başladi. Mesleki hayatina lise stajinda M/F Karden gemisinde Yakup Ekmekci ticari gemilerde 3.kaptan ve telsiz zabiti olarak calisti. Askerlik hizmetini deniz kuvvetleri komutanliginda serdümen olarak yapti. Sonra İDO Arabali vapuru M/F Sultanahmet gemisinde gemici olarak calisti. Halen Milli Savunma Bakanligi İstanbul Tersanesi Komutanliginda Armador Atölyesinde Calismaktadir. Anadolu üniversitesi Adalet bölümü ve Anadolu Üniversitesi iktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezun olan Yakup Ekmekci Ayni zamanda Atatürk üniversitesi iş sağlığı ve iş güvenliği bölümü mezunudur. Evli ve 3 cocuk babasidir. Ordu fatsa denizcilik mezunlari dernegi kurucu uyelerindendir.

Türkiye’deki denizcilik sektörünün zorlukları göz önünde bulundurularak başlatmış olduğum bu organizasyon programımızda denizcilik sektöründeki çalışanları ve firmaları bir arada buluşturmak ilk hedefimizdir.

İletişim

ORFADDER
Kurtköy Mahallesi, Ankara Caddesi No:289/21
Yenişehir Pendik İstanbul
dernek@orfadder.org
orfadder.org