İletişim: Dernek@orfadder.org

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı

Adı Soyadı: Harun Akbaş
Doğum Tarihi: 15.10.1984
Doğum Yeri: Ordu / Fatsa
İletişim: Dernek@orfadder.org
15.10.1984 tarihi Ordu – Fatsa’da doğumlu Harun AKBAŞ. İlk öğretimini köy okulu İslamdağ Arıkoğlu Mahallesinde okudu. Ordu Fatsa’da Mehmet Akif Ersoy orta Okulunu ve Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi’ni Vakıflar öğrenci yurdunda yatılı kalarak tamamladı. Ve ardından Kocaeli Üniversitesi Karamürsel meslek Yüksek Okuluna girdi. Ortaköy Ziya Kalkavan Denizcilik meslek Lisesinde Imo Model 7.01 kursunu tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden Mezun oldu. 2001 yılında denizcilik sektöründe çalışmaya başladı. 2015 yılına kadar Denizcilik Sektöründe çeşitli görevlerde bulunan Uzak Yol Gemi Kaptanı Harun AKBAŞ aynı zamanda 2 çocuk babasıdır. Denizcilik firmalarında DPA – CSO ve Operation Sorumlusu olarak görev yaptı. Şuan Efe Chartering Firmasında Operasyon Müdürü olarak Görev yapmaktadır. Aynı zamanda İslamdağ Beldesi Derneğinin yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Ordu Fatsa Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Derneği ve Ordu Fatsa Denizcilik Mezunları Derneğinin kurucu başkanıdır.

Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

Adı Soyadı: Erdem Alakuş
Doğum Tarihi: 1986
Doğum Yeri: Ordu / Merkez
İletişim: Dernek@orfadder.org
1986 Ordu Merkez doğumlu Erdem Alakuş, Güzelordu İlkokulu ve Şehit Üsteğmen Doğan Gökbulut İlköğretim okulunda okuduktan sonra Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Güverte bölümünü kazanarak 2004 yılında ortaöğretimini tamamlamıştır. Ardından Kocaeli Üniversitesi Gemi İnşaatı Meslek Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerini tamamlamış olup 2015 yılına kadar ŞNR Holding gemilerinde çeşitli görevlerde bulunan Uzakyol Vardiya Zabiti Erdem Alakuş şuan Shell, Petrol Ofisi ve Petline ortaklığında bulunan Marmara Depoculuk Hizmetleri A.Ş. Marmara Terminalinde Port Operation Supervisor & Port Facilities Security Officer olarak çalışmaktadır. Ordu Fatsa Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Derneği, Ordu Fatsa Denizcilik Mezunları Derneği Başkan Yardımcısı ve Batı Marmara Spor Kulübü derneği kurucu üyesi olup kuruluş tarihinden itibaren derneklerin Saymanlık görevlerini yürütmektedir.

Yönetim Kurulu Saymanı

Adı Soyadı: Enes Yaman
Doğum Tarihi: 24.08.1994
Doğum Yeri: Sinop / Ayancık
İletişim: Dernek@orfadder.org
24.08.1994 yılında Sinop / Ayancık ‘ ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ayancık’ta tamamladı. Fatsa Denizcilik Lisesi Güverte Bölümünden mezun oldu ve ardından Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde devam etmektedir. Lisans eğitimi sırasında gemilerde zabit olarak çalıştı. 2014 yılında Vitsan Gözetim firmasında Marine Surveyor olarak 2 yıl görev aldı. 2016 yılında Link Gözetim firmasında Marine Surveyor olarak başladı. Şuan Link Gözetim firmasında Operasyon Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Genel Sekreteri

Adı Soyadı: Seda Nur Çebi
Doğum Tarihi: 18.11.1999
Doğum Yeri: Samsun / Atakum
İletişim: Dernek@orfadder.org
18.11.1999 Samsun - Atakum doğumlu aslen Trabzonlu olan Seda Nur ÇEBİ , ilk öğretimini Alparslan İlköğretim okulunu tamamladıktan sonra Nedime Serap Ulusoy Denizcilik Anadolu Teknik Lisesi Güverte Bölümü lise eğitimini tamamladı. Üniversite Eğitimini Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümünde bitirdi. Şuan Uzakyol Vardiya Zabiti yeterliliği mevcut.

Yönetim Kurulu Üyesi

Adı Soyadı: Hasan Ergin
Doğum Tarihi: 18.01.1999
Doğum Yeri: İstanbul / Esenler
İletişim: Dernek@orfadder.org
18.01.1999 İstanbul - Esenler doğumlu aslen Kastamonulu olan Hasan Ergin , ilk öğretimini Esenler Gaziler İlköğretim okulunu tamamladıktan sonra Esenler Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Programcılığı'nda lise eğitimini tamamladı. Ardından kısa bir dönem Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi'nde Donanım Destek Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra Fatsa Meslek Yüksekokulu’nda Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümünü bitirdi. 2020 Yılında denizcilik sektörüne ilk adımını attı. 2020 Yılında stajyer olarak başladığı Efe Denizcilik firması'nda Uzakyol Vardiya Zabiti olarak çalışmaya devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

Adı Soyadı: Serhat Kahraman
Doğum Tarihi: 12.06.1980
Doğum Yeri: Ordu
İletişim: Dernek@orfadder.org
12.06.1980 tarihinde Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğan Cihan NACAK İlkokulu Fatsa Necati Çetinkaya İlkokulu'nda tamamladıktan sonra Ortaokulu Fatsa Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'ndan mezun oldu.Ardından lise eğitimini Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Gemi Makineleri Bölümü'nde tamamladı.Sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi mezunu olan Cihan NACAK yaklaşık 3 yıl gemilerde Uzakyol Makine Zabiti olarak çalıştıktan sonra 2008-2013 yılları arasında Fatsa Atatürk Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi'nde ücretli öğretmen olarak çalıştı.2014 yılında da Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Gemi Makineleri İşletme Programı'na Öğretim Görevlisi olarak atandı.2017 yılında KaradenizTeknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Gemi Makine Mühendisliği Bölümü'nde Tezli Yükseklisans eğitimine başladı.22.11.2019 tahinde de Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulu'nda Müdür Yardımcısı görevine getirildi.Cihan NACAK halen Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulunda görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi

Adı Soyadı: Özgür Özkan
Doğum Tarihi: 10.04.1986
Doğum Yeri: Ordu
İletişim: Dernek@orfadder.org
...

Yönetim Kurulu Üyesi

Adı Soyadı: Özge Kalkan
Doğum Tarihi: 04.03.1997
Doğum Yeri: KOCASİNAN
İletişim: Dernek@orfadder.org
04.03.1997 doğumlu Özge KALKAN, Üniversite Eğitimini Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümünde bitirdi.

Yönetim Kurulu Üyesi

Adı Soyadı: Taner Budak
Doğum Tarihi: 1984
Doğum Yeri: Kumru
İletişim: Dernek@orfadder.org
09.10.1999 Tarihi Aslen Balıkesir Burhaniyeli olan Taner Budak İlk öğretimini Kuyumcu köyü ilk okulunda görüp , Orta öğretimini Burhaniye Cumhuriyet Ortaokulun da Tamamlamıştır. Lise eğitimini Trabzon /Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Anadolu Teknik Meslek lisesinde tamamladı, Üniversite Eğitimini Fatsa Meslek Yüksekokulu Gemi Makineleri İşletme bölümünde aldı. 2020 yılında sektöre adım Atarak Açık Deniz Stajını Beyaz Shıppıng bünyesinde tamamladı. 6 Aylık Atölye eğitimi sürecini Çeşitli gemi türlerinin tersahane süreçlerinde bitirdi. Şuan Makine Zabiti olarak yeterliliği mevcut.

Yönetim Kurulu Üyesi

Adı Soyadı: İsmail Özcan
Doğum Tarihi: 04.04.1981
Doğum Yeri: Ordu / Fatsa
İletişim: Dernek@orfadder.org
04.04.1981 Ordu'nun Fatsa ilçesinin Aslancami kasabasında doğdu. Evli ve üç çocuk babası, İlkokulu Dumlupınar İlkokulunda, ortaokulu ise Fatsa İmam hatip lisesinin ortaokul kısmında tamamladı. Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek lisesinden 2000 yılında mezun olduktan sonra 2015'te Anadolu üniversitesi iktisat fakültesi kamu yönetimi lisans programı tamamladı. 2000 ve 2008 yılları arasında ticari gemilerde 3. Ve 2. Kaptanlık yaptıktan sonra 2008 yılında İstanbul şehir hatlarının bünyesine katıldı. 2016 yılından bu yana şehir hatlarının bünyesinde kaptan olarak devam etmekteyim.

Türkiye’deki denizcilik sektörünün zorlukları göz önünde bulundurularak başlatmış olduğum bu organizasyon programımızda denizcilik sektöründeki çalışanları ve firmaları bir arada buluşturmak ilk hedefimizdir.

İletişim

ORFADDER
Kurtköy Mahallesi, Ankara Caddesi No:289/21
Yenişehir Pendik İstanbul
dernek@orfadder.org
orfadder.org