İletişim: Dernek@orfadder.org

Denizcilik

KPT Bora KURT

Denizcilik;  meslek değil de , bir yaşam tarzı olarak tanımlanması daha doğru olur.İlginç ve uçta şartların yaşamı.
;Güzellikleri çok güzel, zorlukları çok zor olan, zaman geçtikçe denizci’nin farklı olmasına ve hiç bir yerde rahat duramamasına sebep olan meslek.Maviliklerin, kızıllıkların ve griliklerin arasındaki yarı açık demir yığınlarındaki yaşamın ismi.
;180 derece batı ile 180 derece doğu boylamını pasifikte ve tam doğum gününden bir gün önce geçip, o sene hiç doğum günü yaşayamamaktır. Ya da önceki güne dönmektir.
;Akdenizde karadan 150 mil acikta 2 gün çok ciddi fırtına  sonrası
güvertedeki hasarı kontrol ederken, ambarın arkasına saklanmış kocaman bir deniz kaplumbağası bulup inanılmaz mutlu olmaktır.Ona yemek verip , evine yollamaktır.
;Cezayir’de gemiye kamyon çarptığını görmektir.
Atlas okyanusunda gemiyi saran yüzlerce yunusun sizle dakikalarca beraber gelmesini izlemek, ne alakaysa hediye olarak onlara çok kıymetli bir kangal sucuğu atmaktır
;St. Petersburg’da kış ortasında, gemiye deniz üstünden yürüyerek dönmektir.
;Tatilin bile heyecanı tatil yerine gidene kadardır, oysa denizci sürekli olarak bilinmeze giden, bir saat sonra ne macera yaşayacağını bilemeyendir.
;Özlemektir… aklına ne gelirse onu özlemek, ama çok özlemektir…
Aslında DENİZCİLİK anlatılmaz yaşanır…

Yorum / Soru Bölümü

Türkiye’deki denizcilik sektörünün zorlukları göz önünde bulundurularak başlatmış olduğum bu organizasyon programımızda denizcilik sektöründeki çalışanları ve firmaları bir arada buluşturmak ilk hedefimizdir.

İletişim

ORFADDER
Kurtköy Mahallesi, Ankara Caddesi No:289/21
Yenişehir Pendik İstanbul
dernek@orfadder.org
orfadder.org